Benim de katlanamadığım şeyler var!

Artık öyle her şeyi kafam kaldırmıyor. Eskisi kadar iyi değilim. Bu hayatın ve insanların yükünü omuzlamış hayatımı omuzlamış, giderken; bazı katlanamadığım şeyleri sizlere aktarayım. Bunun için bir video yapmayı isterdim ama o kadar yorgunum ki; şu sıralar video çekmek ve yayın yapma konusunda isteksizliğim sürüyor. Bunun yerine bu yazıyı paylaşıyorum. İsteksizliğimin nedeni gene insanlar. İnsanlar çok konuşuyorlar ama mantıksız konuşuyorlar.

Bu yazıda benim ve sizin katlanamadığınız, mantıksız insan türlerini listeleyeceğim. Listede iseniz benden uzak durun.

  • Kendini çok bilmiş gibi gösterip, aslında bilmediklerinin farkında olmayan insan biçimi. Bu insanlar genelde çevrelerine cahil insanları toplayıp, bilen insan gördüklerinde; ondan bir şey öğrenmek yerine genelde dışlamayı tercih ederler.
  • İki yüzlüler. Bunlar toplumdan kesinlikle banlanması gereken tipler. Sadece işleri düştüğünde siz uğrayıp, genelde sizi ihmal eden insan tipleridir. Hal hatır sormayı bile beceremeyenlerdir. Kendi işini yaptırıp, çekip giderler.
  • Baskıcı insan tipi. İstediğini alamadığı zaman genelde küfür, hakaret gibi söylemleri kullanan, ne dediği anlaşılmayan insan tipidir. Genellikle insanı kullanır, bir köşeye atarlar. Bir şeyler öğrenmesi ve öğretilmesi en zor insan tipidir.
  • Kadın dırdırı yüzünden insan içine çıkamayan insan tipi. Genellikle evli olanalar bu gruba dahil edilir. Karısının sözünden çıkarsa evliliği bitecekmiş gibi davranırlar. Hayatlar ev ile iş arasında gidip, gelir. Bu tipler çok tehlikelidir. Genelde bir kadın bu tip insanları manuple ettiği için topluma pek çıkmazlar.
  • Uyuşturucu tipler. Genelde bu tiplerin kafaları aşırı güzeldir. Fakat biraz dengesizdirler. Sürekli madde kullanıp, sizide madde bağımlılığına özendirirler. Bir şeyler öğrenmesi ve öğretilmesi zordur. Kendi hayal dünyasında yaşadıklarından, zor öğrenirler ve uygularlar.
  • Aşırı işkolik tipler. Hayatını iş hayatına körü körüne bağlamış tiplerdir. İş hayatı olmasa, tutunamayacağını ve kendi ayakları üzerinde duramayacağını düşünürler. Her yaptıkları şey iş ile alakalı olmalıdır. İş ile alakalı bir şey yapmadıklarında, para kazanamadıklarında itibar kaybetmiş gibi davranarak; karşı tarafa zarar verme özellikleri ile bilinirler.
  • Dırdırcı tipler. Bu tipler genelde boş konuşup, karşı tarafın kafasını şişirmekle meşgul olan ama aslında hiç bir işe yaramayan, tiplerdir. Sadece bol keseden konuşurlar, icraat onlar için sadece bir konuşma aracıdır. Her icraatlerini çok büyük bir şeymiş gibi insanın gözüne sokarlar. Bir şey öğretmek zordur çünkü, öğrendikleri şeyin üzerine bile tonla işe yaramayan kelimeler sarf ederler.

Bu insanları hayatım boyunca tanıdım. İnsan sarrafı olmaktan öte geçtiğim şu dönemde, her önüne gelen bu tip ile karşılaşıp; hayatımı zindan etmişlerdir. Sırf bu yüzden kendimi 8-9 senedir, cidden iyi hissetmiyorum. Bu nedenle Feyyaz’ın bizlere hazırlamış olduğu nadide parçayı sizlerle paylaşarak veda ediyorum.

Leave a Comment

%d blogcu bunu beğendi: