37

37

Bu günkü filmimizin konusu; herkes cinayeti duyarda ses çıkarmazsa ne olur… Kimse bu duruma ses çıkarmayıp, günlük güneşlik hayatlarına devam eder ve aile içi durumları konu alan bir film. Her çeşitten ve renkten insanı ve aile türünü bulmanız mümkün. Bütün bu insanların tek bir problemi var; aşırı derecede olaylara sessizler. Bu durumunda farkında olan çocuklar ise olayları duymalarına ve ailelerinden çeşitli azarlar işitmelerine rağmen; kimse gidip; “neden polisi arayıp durumu bildirmez” burası hepimizde ilginç bir izlenim bırakmakta.

Herkes en ufak bir problemden çocuklarını sorumlu görürken; asıl gerçeğin kapının dışında olduğunu farketmeyen 37 katil aile de diyebiliriz. Bu aileler evlerinden dışarı adım atamazken; kapının dibinde olanların çocuklarının hayal dünyasına ait olduklarını düşünürek; sürekli onları sorumlu tutmaları da işin ne kadar dramatik olduğunu kanıtlıyor.

Tüm bu olanlara rağmen olaya seyirci kalmak ve yaşanılan dramatik cinayetlerin üstünü örtmek için çeşitli rollere bürünerek hayatlarını filmde çok güzel konu alınmış. Tüm aile bireylerininde sorunu kendinde araması ve gerçeklerden kendilerini soyutlamasıda ilginç bir drama katmış.

Aralarda çalınan en ilginç müziklerden biri ise; Wild Child.

IMDB